יוגה

משמעות המילה יוגה היא איחוד בין הגוף והנפש. זוהי מסורת הודית עתיקה המשלבת התבוננות (מדיטציה), נשימה ותנועה.
מטרתה לחשוף את האינטלגנציה הטבעית החבויה בגופנו וללמדנו את הקשר בין הגוף לתודעה על-ידי התנסות.
היוגה מתמקדת בחיזוק והגמשת הגוף תוך שילוב של דיוק ודינמיות בתנועה, ובתרגילי נשימה והרפייה המסייעים להתמודדות עם לחצים פיזיים ונפשיים.
תרגילי הנשימה מסייעים לתפקוד מערכת הנשימה, מרגיעים את מערכת העצבים ומגבירים את זרימת הדם.
יוגה היא אחת מדרכי החשיבה היסודיות בפילוסופיה ההודית. דרכי חשיבה אלו נקראות "דארסאנה", שמשמעותה מבט, מראה או נקודת השקפה. כל הטקסטים החשובים של היוגה מציגים בפנינו דרכים להביט פנימה, ולאפשר לנו להכיר את עצמנו טוב יותר. האיסוף יחד של חוטי התודעה יאפשר את התרגול הפיזי.למרות ששורשי היוגה הם בחשיבה ההודית, יוגה היא אוניברסלית, היות והיא עוסקת בדרכים בהן אנו יכולים ליצור בחיינו את השינוי בו אנו חפצים. כל שתרגול היוגה דורש מאיתנו הוא להיות קשובים לפעולה (הן המנטאלית והן הפיזית), ובאופן טבעי הדבר יוביל להבנה גדולה יותר, ומשם להשגת המטרות ששמנו לעצמנו. ככל שנתקדם, כך ניחשף יותר לטבע השלם שלנו, ונבין שאנו עשויים מגוף, נשימה, תודעה ועוד. אפשר לעסוק ביוגה דרך אימון הגוף (האטה יוגה), בלימוד אינטלקטואלי (ראג'ה יוגה) או בכל דרך אחרת. אך בל נשכח שאם אנו שואפים להיות בני אדם שלמים, עלינו להביא לידי ביטוי את כל הצדדים השונים של הקיום, צעד אחר צעד ובהדרגה. עלינו לשים לב שאיננו מזניחים אף צד - בריאותנו, הנשימה, ההתבוננות פנימה, התנהגותנו ויחסינו עם אחרים ועם הסובב.
*להסבר לחץ על התמונות
תנוחת הכלב - להסבר לחץ על התמונה תרגיל הקוברה - להסבר לחץ על התמונה תרגיל פיתול - להסבר לחץ על התמונה תרגיל המשולש - להסבר לחץ על התמונה תרגיל הדג - להסבר לחץ על התמונה תנוחת העץ - להסבר לחץ על התמונה