המטבח הוא מקום התעבורה גבוהה , גם שלנו , גם בכמות וסוגי המוצרים שמגיעים למטבח , וגם של בזבל שיוצא ממנו , אם נצליח לגרום למטבח שלנו להיות יותר "ירוק" , השיפור יהיה משמעותי מאוד.

שקית קניות
רובנו משתמשים בשקיות פלסטיק ע"מ להוביל את הקניות שלנו מהחניות לביתנו , המוצר העדיף לשימוש הוא תיק בד שאפשר להביא מהבית ולשמור ברכב לקניות , במידה ואין תיק בד זה לא כזה משנה באיזה שקית תבחרו ( פלסטיק או נייר) .

נייר
נייר נובע ממקור מתחדש (עצים) , אולם התחדשות מקור זה עלולה לקחת המון זמן , ע"י שימוש בנייר ממוחזר אנו יכולים לתת לעצים יותר זמן להתחדש , בכל פעם שברצונך לקנות נייר וודא כי הנייר ממוחזר , כיום כמעט כל סוגי מוצרי הנייר קיימים גם מניירות ממוחזרים

איחסון
על מנת לאחסן מוצריי מזון בארון או במקרר השתמש בקופסאות בהן ניתן לעשות שימוש חוזר וכמה שפחות בנייר אלומניום וכיסויי פלסטיק למינהם

מיחזור מזון : קומפוסט
לאלו מאיתנו בעלי גינה יכולים להשתמש בשיטת הקומפוסט ע"מ לייצר זבל לגינה מהשאירות מזון . לכל מי שרוצה ליישם שיטה זו יש המוץ מידע באינטרנט.

מזון
קנייה של מזון אורגני , ללא חומרי הדברה למינהם , ולמי שרוצה להקפיד יותר , עדיף לקנות תוצרת הארץ ככה שנדע שלא ביזבזו כמויות דלק לשינוע של המזון.