נייר
נייר נובע ממקור מתחדש (עצים) , אולם התחדשות מקור זה עלולה לקחת המון זמן , ע"י שימוש בנייר ממוחזר אנו יכולים לתת לעצים יותר זמן להתחדש , בכל פעם שברצונך לקנות נייר וודא כי הנייר ממוחזר , כיום כמעט כל סוגי מוצרי הנייר קיימים גם מניירות ממוחזרים

חומרי ניקוי טבעיים
חומרי ניקוי טבעיים לימון מלבין כלים ומתקנים. חומץ מהול במים מצוין להברקת מראות, מרצפות, שיש ומשטחים מרוצפים, וכן להסרת אבנית מהקומקום; ממלאים במים, מוסיפים מעט חומץ, מרתיחים וממתינים, והאבנית נושרת בקלות. שיטה נאה לשטיפת רצפות: להוסיף לחצי דלי מים רבע כוס חומץ וטיפות אחדות של שמן אתרי - אקליפטוס, לוונדר וכד´. הרצפה לא רק מבריקה אלא גם מדיפה ריח טוב.

אבקת כביסה
דטרגנטים בצורת אבקה עשויים להיות יעילים יותר, לכאורה. אך מבחינה סביבתית נוזלי הכביסה ידידותיים יותר מהאבקות, שכן הכמות לשימוש קטנה וכוללת פחות מלח, ולכן יש להעדיף אותם, בעיקר כשמדובר בכביסה שאינה מלוכלכת במיוחד. רוב הדטרגנטים הקומפקטיים (שכפית אחת שלהם מספיקה) מכבסים טוב כדטרגנטים רגילים, וגם בכמות קטנה יותר.
להפריד בין כביסה מלוכלכת מאוד לפחות מלוכלכת, את הפחות מלוכלכת לכבס בנפרד עם אבקה לכביסה קלה

סבון
דֶטֶרְגֶנְטים היא קבוצה של תרכובות כימיות הפועלות כחומרי ניקוי, בעיקר לכביסה ולכלים, היעילים גם במים קשים וגם בנוכחות חומצות. הם אינם מוכרים לטבע, אינם מתפרקים אלא מצטברים בסביבה, בעיקר במקורות מים (הצטברות גושי קצף), כולל קולחים, המשפיעים על הביוב. סבון, שהוא חומר ניקוי מתכלה שמקורו בטבע. לקרוא את הכתוב על האריזה. על-פי התקן, המרכיבים צריכים להיות מפורטים. לעתים כתוב שסבון הכלים עשוי מ"חומרים סינתטיים פעילי שטח" - זו ההגדרה של דטרגנט. במקום שיש משתמשים רבים, סבון נוזלי חסכוני יותר, בעיקר במכל, שאותו ניתן למלא מחדש ולא לזרוק. להשתמש בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה, כלומר בחומרים שעוברים תהליכי פירוק. אפשר למצוא בחנויות הטבע סבון כלים, נוזל כביסה ועוד, לכל השימושים בבית, וגם במרכולים הם מופיעים מדי פעם.

קוטלי חרקים ומטהרי אוויר
קוטלי חרקים מכילים חומרים רעילים ביותר, המסוכנים לאדם ולבעלי החיים. גם במינון נמוך, יכולים חומרים אלו לגרום לנזקים בלתי-הפיכים ולהרעלות קשות. לא בכדי יש להרחיקם מידם של ילדים, אולם גם מבוגרים עשויים להיחשף לחומרים שבהם ובעיקר בשימוש תכוף או בחדרים לא מאווררים מספיק. כאשר אתם קונים תכשיר כלשהו, בדקו האם הוא מכיל חומרים הפוגעים בשכבת האוזון. על רוב התרסיסים המצויים כיום בשוק ישנה תווית המעידה על כך שמדובר במוצר שלא כולל פריאון (CFC) שהוכח כגז חממה מסוכן. גז זה נמצא במכשירי חשמל ישנים, ובעיקר במקפיאים, מקררים ומזגנים, ובחלק מהמדינות אסור לשווק מכשירים המכילים CFC ונגזרותיהם. כאשר אתם רוכשים מוצר חשמלי, בדקו את מידת יעילותו, והתאימו אותו לצרכים שלכם - מקרר קטן יותר לא רק יחסוך מקום וכסף בפעולתו השוטפת - אלא גם יזיק פחות לסביבה. כיום מצויים בשוק מטהרי אוויר ונוגדי ריחות רעים שאינם CFC, אך אין לטעות בהם - משום שלעתים הם מכילים חומרים אחרים, מסוכנים לא פחות לאדם ולסביבה. העדיפו תמיד חומרים טבעיים על פני כימיקליים וחומרי ריח מלאכותיים. כך לדוגמה, מבער שמנים ממקור צמחי יכול להיות מקור ידידותי לריח נעים, וגם אמצעי קישוט.