אתר בזל והסביבה
לחץ כאן כדי לחזור לעמוד הראשי
keys picture

לשכור דירה

להלן מדריך קצר שיסיע לך להתכונן ולחפש דירה באזור.

לפני הכל תשאל את עצמך למה אתה רוצה לעבור לגור בסביבה והאם תהיה מוכן לוותר (בד"כ) על מעלית, חניה וכד'.בהנחה שהשבת בחיוב אז עברת שלב. בשלב זה צריך לבחון את התקציב שעומד לרשותך. בשלב זה צריך לבדוק את כל האפשרויות הפיננסיות שברשותך ובכלל זה משכורת, כספים צפויים (מתנות, בונוסים וכו') וכד' ועל בסיס כל זה לקבוע את שכר הדירה שתוכל לעמוד בו.

כעת צריך לבדוק איפה רלוונטי עבורך לחפש. בחר לך שלוש חלופות אפשרויות ודרג אותן (כדאי לרשום ליד כל חלופה מדוע בחרת בה. זה יעזור לך בהמשך בהתלבטויות). שים לב שלעיתים בחירה בחלופה בדירוג נמוך יותר עשויה להשאיר לך כסף לשדרוג התנאים כמו למשל לשכור חניה.

אגב, אם אזור ת"א אינו מוכר לך דיו, כדאי שתטיל בו קצת לפני במטרה לוודא שלכאן אתה רוצה לעבור.

או קיי, ממשיכים...עכשו צריך להעריך את גודל הדירה שאתה מחפש (כמה חדרי שינה, חדר עבודה וכד'). שימו לב, אל תגדירו את גודל את הדירה ביחידות אורך רבוע בלבד אלא גם במספר של חדרים כי יש הרבה דירות בתל אביב שהן גדולות בשטחן אך עם מספר קטן של חדרים.

ועכשו לשאלת מליון הדולר, האם ההיצע הקיים תואם את כל ההגדרות שהגדרתם לפני כן ? האם התקציב מתאים וכד'. אגב, אם התקציב לא מתאים אז לעיתים תזוזה קלה באזור מאפשרת יותר, או למשל ויתור על תנאים כמו מעלית, חניה וכד'. ועכשו לרוץ !!! עכשו בכל הכוח לצאת ולחפש...עבור על העיתונים ועל אתרי האינטרנט הרלוונטיים, סמנו את כל המודעות שעונות על הדרישות (המרכזיות) שלכן ותלכו לראות. תופתעו לגלות מהר ש"מטופח" או "מתוחזק" יכול בכלל להיות "זקוקה לשיפוץ" ולהיפך.

בקרו לפחות בחמש או שש דירות לפני שתקבלו החלטה. אחרי כל ביקור בדירה תרשמו לך את הפרטים (יתרונות וחסרונות) כדי שתוכלו לקבל החלטה בקלות יחסית בהמשך. אם נעזרתם במתווך (ולעיתים אין ברירה, אלא להיעזר באחד כזה) אז רשמו ליד כל דירה מי המתווך שלקח אתכם לדירה (כדאי לבחור מתווך שאתם מכירים או שחבר המליץ עליו).

ועכשו הגיע הזמן לבחור...

הנה מספר אתרי אינטרנט שיסיעו לך במהלך החיפוש:

מדס http://www.madas.co.il

הומלס http://www.homeless.co.il

יד 2 http://www.yad2.co.il

http://www.winwin.co.il WinWin

דף ראשי >
Amir Rosen (c) אמיר רוזן