פרסומת

עמוד בית > מדריכים > כיצד להשתמש בחיבור HDMI עם אופטי ב-XBOX360

לאלו מאיתנו שרוצים להוציא את המקסימום מהקונסולה שלהם כדאי לחבר את המכשיר למסך בעזרת כבל HDMI, שזהו הכבל הכי איכותי להעברת תמונה וסאונד דיגיטלי. הבעיה היא שלרובנו יש רסיברים ישנים אשר אין להם ממתג HDMI. ולכן אנחנו צריכים לחבר את הקונסולה ישירות לטלוויזיה ולא לעבור דרך הרסיבר, ולכן הכבל HDMI שלנו יעביר רק תמונה ללא צליל. אבל למה השקענו את מיטב כספנו במערכת קולנוע בייתי אם לא כדי להנות מצליל סראונד בזמן שאנו משחקים? אך אל דאגה – יש פתרון!
על מנת לקבל סראונד בזמן שמחובר כבל HDMI לטלוויזיה אנחנו צריכים לחבר מהקונסולה כבל אופטי לרסיבר.
בד"כ הייתם מצפים שזה יהיה פשוט ביותר, אבל החבר'ה במיקרוסופט החכימו במציאתם דרכים לקחת מאיתנו סכום כסף מנופח על אביזרים מיותרים, ותכננו את הכבלים כך שכדי לקבל יציאה אופטית חובה עלינו לחבר את מכלול הכבלים העבה של ה-HDTV שמגיע עם הקונסולה, והבעייתיות שנוצרות היא שכעת בלתי ניתן לחבר את כבל ה-HDMI הפשוט מכיוון שהיציאות כה קרובות אחת לשנייה. למיקרוסופט יש פתרון והוא דורש מאיתנו לשלם 50 ירקרקים נוספים (hdmi cable)- חוצפה לשמה.
ניתן לחסוך את הכסף הזה לפי המדריך הפשוט הבא:

  1. רכשו כבל HDMI פשוט, ניתן לקנות כאלו באזור ה-40 ש"ח בחנויות חשמל ואלקטרוניקה. חברו אותו בין הקונסולה למסך שלכם.
  2. הורידו את הפלסטיק העבה שמכסה את קצה כבל ה-HDTV שקיבלתם עם האקס בוקס. הוא לא ירד בקלות, אבל הוא מורכב משני חלקים ויתפרק אם תדחפו שם סכין או מברג ותפעילו לחץ פיזי מתון תוך כדי נענוע הסכין. מתחת לפלסטיק יש חלק מתכתי דק יותר ובקצהו היציאה האופטית. ניתן לחבר אותו לקונסולה עכשיו ביחד עם כבל ה-HDMI. מצאנו את GIF האנימציה המגניב הזה שמדגים את
    הפעולה:
    פתיחת הכבל
    מקור:http://www.chadledford.com/?p=50

  3. חברו כבל אופטי בין המחבר המשופצר שעשינו לבין הכניסה ברסיבר שלכם, ושימו לב שהכפתור על המחבר נמצא על מצב HDTV כדי שתקבלו סאונד היקפי.
  4. זהו חיברתם בהצלחה גם תמונה באיכות מעולה, וגם צליל סראונד היקפי, בלי לשרוף מזומנים סתם – תהנו! ;)