פרסומת

אבולוציית הקונסולות - NINTENDO

nintendo console

כללי - NINTENDO 8bit יוצר ע"י חברת NINTENDO ב-1983.
NINTENDO הייתה בזמנו אחת משתי החברות שהחזיקו כמעט בכל נפח השוק, החברה השנייה הייתה SEGA
NINTENDO הייתה הראשונה שהוציאה את מה שנחשב לקונסולת דור שלישי, והייתה הקונסולה הנמכרת ביותר בזמנה. כיום חברת NINTENDO מחזיקה בנפח שוק מאוד מכובד בעזרת קונסולת WII שלה.
NINTENDO היא לא הקונסולה הראשונה שיוצרה אך נחשבה לאחת מקונסולות המשחק הראשונות שמייצג את הקונסלות העתידיות בסגנון המשחקים שלה, ולכן נתחיל מנקודה זאת. זאת הייתה הפעם הראשונה שאפשר היה לשחק במרבית מסגנונות המשחקים המכורים לנו היום: הרפתקה, לחימה, פלטפורמות, ספורט, חידות, ארקייד ואסטרטגיה.

מוצרים נלווים - בנוסף המכשיר הציג לראשונה את רעיון המוצרים הנלווים בקונסלות בניהם היו: פדלים, אקדח.
הג'ויסטיק - היה גם כן פרימיטיבי והיה בו שני כפתורים בלבד וסטיק שליטה.

משחקים- הייתה כניסה אחת למשחקים מקדימה. המשחקים באו בתצורת דיסקטים (קסטה).
המשחק המפורסם ביותר שייצג את ה NINTENDO בזמנו היה "DONKY KONG" משחק פלטפורמה שבו הגיבור הוא גורילה אשר עובר תלאות רבות על מנת להציל עלמה במצוקה.

תקלות נפוצות- בגלל השימוש בקסטות כל מי שהחזיק במכשיר כזה היה בד"כ היחיד שבאמת הצליח להפעיל את מכשירו.
תמיד אחרי זמן מה המכשיר היה עושה בעיות בקבלת הקסטה ותרגיל הנשיפה מכה היה עושה את העבודה, אך לכל אחד היה טריק משלו, כלומר צורת נשיפה הנעשית לתוך הקסטה (צמוד, רחוק, חזק חלש) וכנ"ל לגבי המכה ומיקומה.

האבולוציה הקרובה- בשנת 1990 NINTENDO הוציאה את מכשיר ה-"SUPER NINTENDO" מכשיר זה עלה על קודמו בכך שהיה 16bit והוא נחשב לקונסולה דור רביעי.

super nintendo console
איכות המשחקים עלתה כמובן ולראשונה הוצגה הדמות שמזוהה עם NINTENDO יותר מכל "MARIO" השרברב שהפך גם לקמע שלהם בדומה ל SONIC אצל SEGA. הוא התחיל אמנם כמשחק פלטפורמה אך התפתח לסוגים רבים של משחקים בתור הקמע שלהם, ובנוסף נהפך גם לסדרת טלוויזיה וסרט.
mario game
NINTENDO יצרה גם קונסולה ניידת אשר נקראה GAMEBOY היא הייתה הראשונה שיצאה עם משחקים מורכבים בעלי תבנית שאינה קבועה לקונסולה ניידת.