פרסומת

אבולוציית הקונסולות - playstation

play station

כללי -PLAYSTAION 32bit יוצר ע"י חברת SONY ב-1994.
SONY שנכנסה לשוק בשלב מאוחר, קונסולות דור חמישי, היא אחת משלושת החברות הגדולות שמחזיקות היום בנפח השוק בניהם MICROSOFT ו- NINTENDO.
SONY PLAYSTATION היה מהגרסה הראשונה של הקונסולות שיצאו עם דיסקים במקום קסטות מה שהביא לקפיצה גדולה באיכות המשחקים היות לעבודה שהיה ניתן להעמיס יותר מידע על דיסק. פס הייצור של PLAYSTATION עבד במשך 11 שנים לאור הצלחתה המסחררת והיא הראשונה שהצליחה למכור מעל 100 מיליון קונסולות.
זאת הייתה הפעם הראשונה שאפשר היה לשחק בכל סגנונות המשחקים המכורים לנו היום, היות והתווסף סגנון המשחקים של לחימה בגוף ראשון לשאר הסגנונות: הרפתקה, לחימה, פלטפורמות, ספורט, חידות, ארקייד, אסטרטגיה.

מוצרים נלווים - המכשיר הציג את המוצרים הנלווים הרגילים היו: אקדח, הגה ודוושות בנוסף למוצקים רבים חדשים כמו "eye toy" אשר קולט את תנועות השחקן ומשמש ככלי משחק.
קפיצת המדרגה הגדולה נעשתה בג'ויסטיק אשר עבר לתוצרה המוכרת לנו היום בעלת סטיק, 8 כפתורי משחק אשר נוספו לו עוד 3 כפתורי תפעול בדומה להיום, בנוסף היה ניתן לקנות ג'ויסטיקים עם DUAL SHOCK כלומר שני סטיקים רגישים נוספים מה שאפשר סוף סוף משחקי תלת מימד באיכות סבירה היות וסטיקים כאלה מאפשרים משחק עם 4 צירים בצורה לא מקובעת אשר מאופיינת בסטיק הרגיל.

dual shock remote
למוצר נוסף כרטיס זיכרון חיצוני שהיה נחוץ במידה ורצית לשמור את ההתקדמות שלך במשחקים, בזה תם העידן של השארת המכשיר פתוח בכדי לשמור על ההתקדמות ולקוות שאף אחד לא יינתק לך בטעות את המכשיר או לייחל שלא תהיה הפסקת חשמל.

משחקים-המשחקים נכנסו מלמעלה והם הגיעו בתוצרת דיסק.
בניגוד לעבר שבה החברה שהייתה בעלת הקונסולה הייתה גם בעלת המשחקים, שהיו בלעדיים רק לה. כעת עם המעבר לדיסקים נהייתה הפרדה בין ייצור המשחקים לבין ייצור הקונסולות והיה ניתן למצוא אותו משחק בכמה חברות, לכן גם היום קשה מאוד למצוא דמות אחת ספציפית אשר מזוהה עם כל מוצר בגלל שיש ריבוי גדול של כפילויות ודמויות.
עם זאת משחק דיסק של PC או קונסולה אחרת לא יכול להיכנס ולפעול סתם ככה בקונסולה ספציפית אלא הוא צריך להתאים לפורמט שלו.
עם הגעתו של ה PLAYSTAION החלה תרבות בספריות הוידיאו להחזיק משחקים למטרות השכרה.

תקלות נפוצות- הדיסק שפתר את הבעיות הישנות הביא איתו בעיות חדשות.
כאשר משתמשים בדיסקים יש צורך לשמור שלא יהיה שריטות ושומן מהאצבעות כי דבר זה עלול לתקוע את המשחק בשלב הכי קריטי.
תקלה נוספת היא אי קבלת הדיסק שבד"כ נובעת מסגירה לא איכותית של הכונן.

האבולוציה הקרובה-בשנת 2000 SONY הוציאה את מכשיר ה-"PLAYSTAION2"מכשיר זה עלה על קודמו בכך שהיה 128bit והוא נחשב לקונסולה דור שישי.

playstation2
מכשיר זה הוא הנמכר ביותר בכל הזמנים ומכר 140 מיליון קונסולות, והמונה עודנו ממשיך לספור.
המכשיר נתן אופציות חדשות ומגוונות החל ממוצרים נלווים חדשים ומיוחדים ממצלמה שקולטת את התנועות ונותנת בפעם הראשונה משחק אקטיבי, עד למסור (כמו של חוטב עצים).
קפיצת המדרגה הגדולה ביותר נעשתה עם הבאת רעיון משחקי הרשת בעזרת קנייה של מתאם לרשת שהביא לראשונה את הרעיון של משחקי הרשת.
בנוסף בפעם הראשונה היה ניתן להתייחס לקונסולה כסוג של מחשב ונגן DVD מה שהפך את הקונסולה ליותר ממשחק, והביא אותה לנקודה המוכרת לנו היום בתור מרכז בידור.