פרסומת

עמוד בית > השוואות > Playstation3 Vs Xbox360

playstation vs xbox

רוצים לקנות קונסולה חדשה ולא בטוחים מה עדיף? במאמר זה ננסה לתת השוואה אובייקטיבית בין שתי הקונסולות המרכזיות שכבשו את השוק, כדי שתוכלו להחליט מה יותר מתאים לצרכים שלכם.

מחיר
המחירים של הקונסולות מהדור הנוכחי קוצצו באופן משמעותי מאז שוחרר ה-PS3 לפני שנתיים. בשנה שעברה היה מדובר על דגמים במחירים של 3500-4000 ש"ח לפלייסטיישן, לעומת אזור ה-2300 ₪ לדגמים השונים של האקס בוקס. אבל הדגמים שונו רבות בשנה האחרונה, במיוחד במקרה של ה-PS3 אשר במקום להשתדרג קיצץ בפיטצ'רים במטרה לחסוך בעלויות.
כיום ניתן לקנות PS3 עם כונן 80 ג"ב במחיר של 2200 ש"ח, לעומתו מכשירי האקס בוקס מתחילים מ-1200 ש"ח לגרסה הבסיסית ללא הכונן (שתספק את רוב האוכלוסייה), או 1600 ש"ח עם כונן 60 ג"ב.
כך שהפרש המחיר בין הגרסאות הדומות הוא כ-600 ש"ח לטובת האקס בוקס.
עם זאת יש לזכור שאם יש לכם צורך ברשת אלחוטית, בעוד זאת מגיעה מובנת ב-PS3, בשביל האקס בוקס תדרשו לקנות אביזר מיוחד שעולה 480 ש"ח, מחיר מוגזם בהחלט.
לאלו מאיתנו ששוקלים לייבא את המכשיר עצמאית מארה"ב, המחירים הם כרגע 400 דולר ל-PS3 ו-300 דולר לאקס בוקס, גם הפרש לא קטן במחיר.

השוואת מחירים ZAP

ביצועים
מבחינה טכנית כוח העיבוד של מכשיר האקס בוקס הוא חזק יותר. יתכן ויש כאלו שיטענו שהגרפיקה של ה-PS3 ניראת טוב יותר, אבל זה עניין סובייקטיבי לחלוטין. בהחלט ניתן להגיד אבל שהארכיטקטורה עליה בנויה המערכת הגרפית של האקס בוקס מתחילה למצות את עצמה, בעוד מפתחי המשחקים לא ניצלו עדיין לחלוטין את הטכנולוגיה שמאפשר מעבד ה-CELL המובנה ב-PS3.

מבחר משחקים
לכול קונסולה יש מבחר של משחקים הייחודיים רק לה ולא יוצאים אצל המתחרה כמו סידרת HALO לאקס בוקס, או משחקי TEKKEN ל-PS. בעוד בעבר האקס בוקס היה יכול להתפאר בהיסטוריה עשירה יותר של משחקים אקסקולוסיבים עקב היותו יותר זמן בשוק, כיום המצב שונה וניתן לומר שכול אחת מהמתחרות מקבלת רמה דומה של משחקים הייחודיים לה.

תמיכה במשחקי אונליין
בעוד סוני שיפרו את ממשק האונליין שלהם בשנה האחרונה, הוא עדיין לא משתווה למערכת ה-LIVE של מיקרוסופט, וכנראה שניתן לומר שאנחנו מקבלים מה ששילמנו עליו במקרה זה, מכיוון שבסוני המערכת היא ללא תשלום. עוד שיקול הוא במקרה זה הפופולאריות של הקונסולה, אם אתם מצפים לשחק ברשת יש סיכוי יותר גבוה שיהיה לכם עם מי לשחק ברשת ה-LIVE, מעצם העובדה שיותר אנשים קונים אקס בוקס ומורידים משחקים.

ממשקים
לקראת עונת החגים האחרונה בארה"ב מיקרוסופט שיפרה באופן משמעותי את הממשק התוכנתי של האקס בוקס שנטה עד עכשיו להראות מצועצע, צבעוני וצעקני, ונתנו לו מראה הרבה יותר מקצועי, ושיפור גדול נוסף הוא האפשרות להריץ את המשחקים ישירות מהכונן הקשיח ובכך להקטין זמני טעינה ורעש צורם מכונן הדיסקים. לסוני יש ממשק מאוד אלגנטי שנותן לה הרגשה יוקרתית.

מולטימדיה
לאחרונה שני המכשירים התחילו לתמוך בפורמט ה-DivX, שהוא פורמט הוידיאו הפופולארי ביותר ברשת האינטרנט להפצה של סרטים וסדרות, ובעצם הן יכולות להוות תחליף הולם למכשיר DVD בייתי. ל-PS3 יש יתרון שניתן לשמור את הקבצים ישירות על הכונן הקשיח שלו, בעוד האקס בוקס אף פעם לא נועד לכך והוא משמש רק בתור סטרימר שיכול למשוך קבצים אלו מהרשת. היתרון המוחץ של ה-PS3 הוא כמובן היכולת לנגן סרטים באיכות High Definition בפורמט ה-Blu-Ray הצובר פופולאריות, לאחר נפילתו של פורמט ה-HD-DVD בו מיקרוסופט תמכה בתחילתה, היא נשארה עם כיסים ריקים בתחום זה. ה-PS3 נחשב כפתרון איכותי, ריאלי וזול יחסית בשביל ניגון סרטי Blu-Ray, כך שאלו מכם שמעוניינים גם בניגון סרטים כאלו וגם בקונסולה משחקים – הבחירה ברורה.

ייבוא משחקים
בארצנו שהמחירים הרבה יותר יקרים מאשר בחו"ל זהו בהחלט שיקול חשוב. משחקי ה-PS3 הם לחלוטין Region Free, מה שאומר שאין הגבלה אזורית וניתן לקנות משחק באסיה או בארה"ב בזול דרך האינטרנט, והם יעבדו על כל מכשיר PS3 שתשימו אותם. משחקי האקס בוקס לעומת זאת בחלקם מוגבלים אזורית, כדי לשלוט יותר טוב על השוק, כך שאם למשל תרצו לשחק משחק כמו Rock Band על קונסולה אירופאית שעובדת בשיטת שידור PAL - לא תוכלו לעשות זאת עד שלא יוציאו גרסא מתאימה (נכון להיום אין עדיין בשוק), זה אגב גם שיקול בקניית הקונסולה עצמה מחו"ל.

פיראטיות
לאלו מכם שלא מעוניינים לשלם על משחקים בכלל יש רק אופציה אחת – האקס בוקס. נכון להיום אין עדיין דרך לפרוץ את ה-PS3, ויש התוהים אם איי פעם תהיה, שנתיים בשוק ללא כל פרצה זה בהחלט משהו נדיר. יש לציין שקונסולות פרוצות של אקס בוקס שמתגלות במערך ה-LIVE של מיקרוסופט מנודות ממנו לצמיתות באופן מיידי.

תמיכה אחורנית
סוני הורידו לחלוטין את התמיכה הראשונית שהייתה קיימת למשחקי PS2 בגרסאות הקודמות של הקונסולה , והגרסא הנמכרת כיום של PS3 לא מסוגלת לנגן משחקים ישנים בכלל. לעומתם מיקרוסופט דווקא מגבירה את התמיכה במשחקים ישנים דרך ספריית האונליין שלהם.

תקלות
בעבר לקונוסולות האקס בוקס הייתה תקלה חומרתית רצינית שזכתה לכינוי "טבעת המוות" שכן היא גרמה לקונסולה להיות בלתי שמישה. מרבית מהקונסולות שנמכרו בשנתיים הראשונות יסבלו מהבעיה באיזשהו שלב, תלוי ברמת השימוש בהן. אם בעבר זה היה שיקול, כיום נראה שהעניין כבר תוקן והדיווחים על התקלה התמעטו.

תקלה נפוצה

אז בדוגרי - מה עדיף?!
אין כאן תשובה חד משמעית, לכול קונסולה יש את היתרונות שלה, השאלה היא מה אתם צריכים. למשל אם אתם בעיקר מעוניינים במשחקי רשת עדיף אקס בוקס. אם אתם מעוניינים בניגון מולטימדיה ה-PS3 עדיף. אם אתם מעדיפים את האופציה לקנות משחקים בזול מחו"ל עדיף ה-PS3, לעומת זאת לאלו מכם שאין בעיה לפשוע יש את האופציה להריץ על האקס בוקס משחקים שתורידו בחינם מהאינטרנט. אם סידרת משחקי HALO היא חובה מבחינתכם, אז ניתן לשחק אותם רק באקס בוקס. אם אתם לא רוצים להוציא יותר מסכום מסוים, האקס בוקס יוצא זול יותר. בסופו של דבר מה שמשפיע על תהליך הקנייה שלכם תלוי אך ורק בכם, כי לכול אחד יש צרכים אחרים מהקונסולה שלו.