פרסומת

אבולוציית הקונסולות- SEGA

sega console

כללי - "SEGA 8bit" יוצר ע"י חברת SEGA ב-1986.
SEGA הייתה בזמנו אחת משתי החברות שהחזיקו כמעט בכל נפח השוק, החברה השנייה הייתה NINTENDO
כיום חברת SEGA הפסיקה לייצר קונסולות ועוסקת בייצור של משחקים בלבד.
SEGA היא לא הקונסולה הראשונה שיוצרה אך נחשבה לאחת מקונסולות המשחק הראשונות שמייצג את הקונסלות העתידיות בסגנון המשחקים שלה, ולכן נתחיל מנקודה זו. זאת הייתה הפעם הראשונה שאפשר היה לשחק במרבית מסגנונות המשחקים המכורים לנו היום: הרפתקה, לחימה, פלטפורמות, ספורט, חידות, ארקייד ואסטרטגיה.

מוצרים נלווים - בנוסף המכשיר הציג לראשונה את רעיון המוצרים הנלווים בקונסלות בניהם היו: פדלים, אקדח ומשקפי תלת מימד.
למרות שהיה משקפי תלת מימד במכשיר זה, משחקי תלת המימד היו ירודים וסיפקו חווית תלת מימד הדומה לצפייה בקולנוע ולא לחוויית המשחק התלת ממדית המוכרת לנו היום, לכן משחקי התלת מימד ובניהם 3D SHOTERS הם דבר שעדיין בלטו בחסרונם במכשיר זה.
הג'ויסטיק - היה גם כן פרימיטיבי והיה בו שני כפתורים בלבד וסטיק שליטה.

remote sega gun

משחקים- למכשיר היה זיכרון מובנה ובו היה משחק מבוכים.
שאר המשחקים היו על שני סוגי דיסקטים (קסטות): דק הנכנס מקדימה ועבה הנכנס מלמעלה.
המשחק המפורסם ביותר שייצג את הSEGA בזמנו היה "ALEX KID" משחק פלטפורמה שבו הגיבור הוא ילד עם אוזניים גדולות ופאות לחיים, יכולתו הגדולה הייתה לשבור סלעים עם אגרופו הגדול. אלכס נלחם באויבים רבים, מאסטרים, חווה חוויות רבות בניהן טיסה במסוק ושיט בסירה והכל על מנת להציל את אחיו "איגול".

games sega

תקלות נפוצות- בגלל השימוש בקסטות כל מי שהחזיק במכשיר כזה היה בד"כ היחיד שבאמת הצליח להפעיל את מכשירו.
תמיד אחרי זמן מה המכשיר היה עושה בעיות בקבלת הקסטה ותרגיל הנשיפה מכה היה עושה את העבודה, אך לכל אחד היה טריק משלו, כלומר צורת נשיפה הנעשית לתוך הקסטה (צמוד, רחוק, חזק חלש) וכנ"ל לגבי המכה ומיקומה.

האבולוציה הקרובה- בשנת 1988 SEGA הוציאה את מכשיר ה MEGA DRIVE מכשיר זה עלה על קודמו בכך שהיה 16bit והוא נחשב לקונסולה דור רביעי.
איכות המשחקים עלתה כמובן ולראשונה הוצגה הדמות שמזוהה עם SEGA יותר מכל "SONIC" הקיפוד שהפך גם לקמע שלהם בדומה למריו אצל NINTENDO. הוא התחיל אמנם כמשחק פלטפורמה אך התפתח לסוגים רבים של משחקים בתור הקמע שלהם, ובנוסף נהפך גם לסדרת טלוויזיה.

sonic and friends

SEGA יצרה גם קונסולה ניידת GAME GEAR והייתה הראשונה להוציא קונסולה כזאת עם מסך צבעוני.