משחקי לוח - על מה ולמה?מטרת האתר

Board Games כשהיינו קטנים, משחקי לוח היו משהו שהיינו עושים כשהיינו משועממים או כשמזג האוויר היה סוער מדי בכדי לצאת החוצה. וכאשר הומצאו המחשבים- השתנו חוקי המשחק; מי ירצה לשבת לגלגל קוביות ולהזיז חיילים מקרטון כשהוא יכול לשוטט בעולמות דמיוניים, להרוג יצורים אכזריים ולזכות בנסיכה? מהר מאוד הבנת שסיכוייך לנצח במשחק של מונופול או סולמות וחבלים מול בובות הצעצוע שלך זהה לסיכוייך לנצח נגד חבריך.

ברוכים הבאים לעולם משחקי הלוח למבוגרים- עולם שבו זכייתך תלויה לא רק במזל ובגלגול קוביה, אלא בדברים כגון יצירתיות, יכולת ניסוח או היכולת לצפות את מהלכיו של יריבך. משחקי לוח יכולים לתת לאנשים בסיס מגבש, או תרוץ להיפגש בערב. הם יכולים להיות הטריגר לשיחות בין אנשים והתחלתה של הכרות קצת יותר מעמיקה. בכל מקרה זוהי פעילות מצוינת להוסיף למספר הפעילויות המצומצם אשר קיים לאנשים בקבוצה, המורכב בעיקר מאכילה ודיבור.
ז'אנר משחקי הלוח בישראל נלחם על חייו כבר כמה שנים- חנות משחקים נפתחת, רק כדי ש-2 חנויות אחרות יסגרו (להלן סגירת חנות המשחקים הותיקה טקטיקה ב-2009 וסגירתה העתידית של toysmart באפריל 2011). ייתכן שזאת משום מחירם הגבוה של המשחקים בארץ, מה שגורם להרבה שחקנים חובבים לרכוש את משחקיהם בחו"ל.ובכל זאת מספר מפגשי המשחקים גדל משנה לשנה ומספר החובבים גדל (אולי בגלל עלית תרבות החנונים בארץ ובעולם בכלל).

אז שבו בנוח ותנו לנו לכוון אתכם בכיוון המתאים בתחילת דרככם להבנת משחקי לוח למבוגרים...

“The chess-board is the world, the pieces are the phenomena of the universe, the rules of the game are what we call the laws of Nature. The player on the other side is hidden from us.”

Thomas Henry Huxley quotesקצת על האתר---

האתר נוצר במטרה להעביר נקודת מבט יחודית על משחקי לוח- נקודת המבט שלנו. שנינו מגיעים מעולמות שונים ולשנינו מחשבות שונות על עולם משחקי הלוח ועל מה שהוא מייצג. לשנינו חוגי מכרים שונים וחוגי מכרים משותפים והשפה שאנו מוצאים איתם המשחק שונה ומתפתחת מיום ליום. ניסינו, דרך אתר זה, להביע את ההערכה שאנו רוכשים לתחום זה ולדרך זה העשיר את חיינו, הן מבחינה אינטלקטואלית ומבחינה חברתית. אנו מקווים שתהנו משהותכם באתר ותקחו ממנו מעט השראה או לפחות הנאה.

האתר נוצר בתור פרויקט גמר לקורס הקמת אתרי אינטרנט. מרצה - שאולה הייטנר. שנקר, 2011.