המטבח הרוסי


המטבח הרוסי מגוון מאוד, כיוון שרוסיה מתפרסת על שטח כה גדול מסין עד אירופה, וכוללת בתוכה עמים שונים, עדות שונות ותרבויות שונות. מדינות שכנות ומזג האויר המשתנה משפיעים על המטבח הרוסי. כיוון שרוסיה מדינה יחסית קרה האוכל בה שומני. לדוגמה: ברוב המקומות באירופה וברוסיה הבשר שנהוג להשתמש בו בבישולים הוא בשר חזיר.

במטבח הרוסי אין שימוש רב בירקות ופרות טריים בשל מזג האוויר הקר, אך קיים שימוש רב בבשר, דגים, תפוח אדמה, פטריות, ירקות מבושלים וביצים. רוב הפירות לא ניתן להשיג במשך כל השנה. ולכן, בכל בית יש פירות קפואים שנוהגים גם להכין מהם ריבות.

ברוסיה מאוד אוהבים לבשל ולארח. לאורח חשיבות רבה ותמיד יקבל את המקום הטוב ביותר ואת האוכל הטעים ביותר. האירוח לא מבייש כל פנטזיה מזרחית: כשרוסים פותחים שולחן, הרגליים שלו מאיימות לקרוס. לפני המנות העיקריות שמים על השולחן שלל מנות ראשונות המורכבות ברובן מירקות, סלטים, גבינות, נקניק, פסטראמה, חמוצים שונים ולחם. כל זה על מנת "לפתוח" את התיאבון. לאחר מכן, מגיעות מנות עיקריות שבדרך כלל מתחילות ממרק. מרק נחשב כמאכל בריא, במטבח הרוסי נהוג לאכול אותו כל השנה ולא רק בחורף. ישנם מאות מתכונים של מרקים שונים קרים וחמים. לאחר המרק נהוג להגיש את המנה העיקרית שמורכבת לרוב מדגים מאודים בעשבי תיבול, בשר צלוי, תפוח אדמה, כוסמת, כיסונים ממולאים בבשר וכד'. לבסוף מגיע הקינוח הכולל בתוכו: שוקולדים, עוגות וגלידת שמנת ייחודית.

רוסים ידועים כבעלי אהבה למטבח בכלל ולמטבחם בפרט. בארץ ניתן למצוא מעדניות העשירות באוכל רוסי בהן ניתן למצוא לחמים מדהימים, נקניקים, מבחר דגים מעושנים, בשרים שונים וסוכריות עם טעם של פעם.