הסלסה עבורי היום

אני רוקד סלסה משנת 2007 ועד היום ואמשיך לרקוד כל עוד אוכל.
הסלסה עבורי היא מקום בו ניתן לפרוק אנרגיות שליליות שמצטברות ולתת לנפש להוציא דרך הידיים ריקוד כמה שיותר יפה וכמה שיותר אמיתי.
כשאני מגיע היום למועדון סלסה לעומת שנים קודמות יותר ראשוניות אני כבר לא מתלהב באותה מידה, צריכה להיות מוזיקת סלסה אמיתית כדי שאני אתלהב לרקוד.
סוגי הסלסה המושמעים לרוב הם או סלסה רומנטית או סלסה דורה, רוב המתחילים אוהבים אוטומטית את המוזיקה הרומנטית כי היא יותר קלה ונוחה לרקדן, לעומת זאת אני עם הזמן התאהבתי קשות במוזיקת הסלסה דורה שהיא הסלסה המקורית אותה ניגנו בתחילת הדרך.
אני תמיד קורא למוזיקת הסלסה דורה – "זוהר ארגוב" של הסלסה כי לדעתי מוזיקה כזו יפה כבר לא יעשו בעתיד.
היום כשאני מגיע לסלסה זה אומר שאני כבר מכיר את רוב הבנות שיודעות לרקוד כי הזמן גורם לך להכיר את הנפשות הפועלות, יש בנות נחמדות ויש פחות (בלשון המעטה) אבל כל אחד בסופו של דבר מוצא את הקבוצה שלו אלייה הוא מתחבר.
יש קבוצות בסלסה שהן ממש סגורות בינן לבין עצמן, סוג של גאווה בלתי מוסברת סוג של נרקיסיסטים שיודעים לרקוד ברמה הכי גבוה וכנראה שהתהילה עשתה אותם לאנשים מנוכרים והם בדר"כ לא ירקדו עם אנשים שהם לא מהקליקה שלהם, מצב זה יוצר בסלסה סוג של שנאה מוסתרת כלפי קליקות מסויימות.
הקהל בסלסה הישראלית רחב מאוד ויש מספיק אנשים לשמחתי כך שאין צורך לרקוד עם אנשים מנוכרים, אם יש משהו שאני לא מכבד זה אנשים שמתנכרים לאנשים שמתחילים ללמוד לרקוד כי הם כנראה גם יהיו האנשים שבגללם המתחיל יעזוב את הסלסה ולא ירצה לבוא עוד.
אני מאמין שכל אחד יכול לרקוד ויכול לרקוד טוב העניין היחיד הוא שיהיה מי שיחזיק אותו בכל העניין, סיפור אישי שלי הוא שבאחת הפעמים שחזרתי מהצבא הלכתי לשיעור סלסה ולא הבנתי איך עושים תרגיל מסויים, המדריך צחק עלי מול כל הכיתה ונתן לי כינוי לא נעים, כמובן שכולם בשיעור צחקו על היציאה המבריקה של המדריך והמדריך המשיך בשלו.
לא הייתי מוכן שכך יתייחסו אליי והלכתי אל מנהל המקום שלאחר השיעור דיבר עם אותו מדריך והתרה בו להתנצל על המקרה, המדריך התנצל אבל באמת שזה כבר לא היה משנה ... למה ?
כי לדעתי מורה שמסוגל לצחוק על תלמיד שלו מול כיתה שלמה לא משנה כמה סליחה הוא יבקש זה לא יחזיר את העובדה שכנראה משהו אצל המורה הזה מקולקל מהיסוד.
כמו המקרה הזה ישנם עוד המון מקרים כואבים ועצובים שהרחיקו וגרמו לאנשים לפרוש מהסלסה.
למזלי תמיד היו אנשים שהרימו אותי ועודדו אותי לא לפרוש ולהמשיך ואני אסיר תודה אלייהם כי הם אלה שבסופו של דבר גרמו לי להישאר ולא לוותר.
אז גם אם קורה לכם שאתם הולכים לרקוד ונתקלים באנשים לא נחמדים אל תוותרו! תמשיכו ותתמידו כי בסוף הדרך תהיה לכם את הקהילה שלכם שתתאים בדיוק לקוד האנושי שלכם.


אני וענת רוקדים בקונגרס הסלסה באילת