שירותים נפוצים מבוססי מחשוב ענן:

מחשוב ענן מאפשר להעביר את מרבית תשתיות המחשוב הרגישות מחוץ לעסק. לא משנה אם מדובר על שרתי הדואר, הנהלת חשבונות, בסיסי נתונים, שרתי פיתוח, אתרים, ניהול לקוחות שרתי קבצים ואפילו את כל סביבת העבודה של המשתמש. - כמעט הכל ניתן לארח בענן: מחשוב ענן

שרתים וירטואליים

פתרון אשר תפס תאוצה אדירה בשנים האחרונות והיום מהווה תחליף כמעט לכל המקרים בהם לקוחות נדרשו לרכישת שרתים באלפי דולרים.
להבדיל משרת פיסי אשר מחייב השקעה ראשונית גדולה, אירוח בחוות שרתים, הקמה ותחזוקה ע”י מומחים, שרת וירטואלי הוא למעשה השכרת תשתיות בהתאמה לצורך. לדוגמא חברת פיתוח יכולה להזמין שרת בקונפיגורציה מסויימת ולסגור אותו לאחר חצי שנה של פיתוח.
בונה אתרים יכול לקחת שרת בסיס ולהגדיל משאבים או להקטינם בהתאם לנפח הפעילות.
רכיבים כמו כמות מעבדים, זכרון, רוחב פס, וכונן קשיח נמכרים בהתאמה אישית וגמישת מלאה. שדרוג הרכיבים לוקח דקות קצרות והאחריות לזמינות השרת והתשתיות היא באחריות הספק.

דואר מנוהל (Hosted Exchange)

שירות Exchange Online מהווה תחליף לשרת דואר פנים ארגוני, שרת הדואר של Microsoft Exchange, הוא שרת הדואר הנפוץ בעולם ומהווה את כלי התקשורת החשוב ביותר לפעילות העסקית.
שיתוף יומנים, סנכרון לטלפונים חכמים, ספר טלפונים ארגוני נגישות למידע מכל מקום ועוד מאות תכונות חכמות הפכו את השירות לחשוב וקריטי בכל משרד. Exchange Online מאפשר להתחבר לשירות ללא השקעה ראשונית, ללא התחייבות ובהטמעה מיידית. השירות כולל את כל היכולות של השרת המקומי עם עליונות טכנולוגית ויתרונות רבים נוספים כמו אבטחה משופרת, זמינות גבוהה יותר מכל שרת מקומי, שדרוגים חינם ועבודה על המערכות המתקדמות ביותר.

Fax2Mail

שירות ותיק המאפשר קבלה ושליחת הפקסים ישירות לדואר האלקטרוני. שימוש בשירות מספק יתרונות רבים כמו תיוק המידע ישירות לתיקיית הלקוח באופן אלקטרוני, זמינות למידע מכל מקום, אפשרות שליחה למספר נמענים וכמובן חסכון בעלויות תחזוקה של מכשיר פקס.

גיבוי מרחוק

שירות ותיק, שהחל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות. מדובר בפתרון גיבוי זול יחסית וטוב בהרבה מכל פתרון גיבוי אחר.
המידע יוצא מוצפן מאתר הלקוח ונשמר על בסיס יומי בשרתים מרוחקים
לגיבוי מרחוק יתרונות רבים על פני כל הפתרונות המקומיים: אין מגבלת נפח, המידע נשמר מחוץ לארגון על בסיס יומי, אפשרות לעדכון הגדרות של מחזור גיבוי וטווח ללא הגבלה, אפשרות לגיבוי מחשבים מרוחקים, שיחזור מכל מקום ללא ידע מקצועי.

משרד וירטואלי

משמעות השירות היא הוצאת כל מערך השירות לאיחסון חיצוני. הלקוח מקבל שרת פרטי המותאם לדרישות של העסק, וכל פעילות הלקוח מבוצעת בשליטה מרחוק על השרת. שיטת עבודה זו מבטלת את כל הקריטיות של מערך המחשוב המקומי, גם במקרה של שריפה יכול הלקוח להמשיך בפעילותו העסקית מכל אתר חלופי. הלקוח כבר לא משקיע על תחנות קצה ומחשיבם ניידים חזקים מכיוון שכל כח העיבוד נעשה על השרת, ותחנות הקצה הן צינור לשליטה מרחוק בלבד

CRM

תוכנות לניהול לקוחות תפסו תאוצה בשנים האחרונות, בשוק ניתן למצוא מגוון גדול של תוכנות שהנפוצה ביניהן היא salesforce, אך יש לה מתחרות רבות כמו הCRM של Microsoft ועוד מגוון פתרונות של יצרנים קטנים וגדולים

office

Microsoft Office 365 - אוסף תוכנות לניהול עסק, הממוקמות על גבי שרת מרוחק, מה שנקרא מחשוב ענן. Office 365 הוא מקבץ של פתרונות תוכנה בעלי יכולות מתקדמות לטובת ניהול אירגונים ועסקים , התורמים לשיפור היעילות בעבודה ולחסכון כספי ניכר. כל זאת באמצעות התוכנות Office, Outlook המוכרות של מיקרוסופט.חבילות תוכנה לניהול עסק מהענן של מיקרוסופט כוללות
  • Exchange Online – תיבת דוא"ל בנפח 25 ג'יגה בגיבוי מלא, יומן ואנשי קשר
  • Share point - אתר פנים אירגוני, לניהול מסודר ומאובטח של כל מסמכי האירגון
  • Lync Online - שיחות ועידה ומסרים מידיים, אודיו ווידאו מסונכרנים ומאובטחים
  • Office Pro Plus - גרסת office המתקדמת התומכת בשירותי הענן השונים

Google Apps

קבוצת אפליקצייות מבית היוצר של חברת גוגל המאפשרת לעסקים ולאירגונים להשתמש בתוכנות של גוגל תחת הדומיין הפרטי שלהם. זהו שירות מתחרה לתוכנת הדואר וניהול המשרד של Microsoft ומסופק ללקוח בפורמט של SaaS (Software as a Service) , כשירות על גבי שרתים מרוחקים דרך רשת האינטרנט באמצעות הדפדפן, ללא צורך בהתקנה של תוכנה עלהמחשבים הנמצאים בבית העסק או האירגון. החבילה כוללת את הרכיבים הבאים:
  • Gmail – הדואר האלקטרוני המוכר של גוגל תחת הדומיין שלכם.
  • Google Calendar - יומן ולוח שנה.
  • Google Talk - מסרים מיידיים , תא קולי ושיחות וידאו
  • Google Docs - מעבד תמלילים, גליון אלקטרוני עורך מצגות ויוצר טפסים.
  • Google Contacts - ספר כתובות
  • Sites - בניית אתרים פנים אירגוניים וציבוריים