יתרונות הוירטואליזציה

הסיבות העיקריות למעבר ל-וירטואליזציה בארגון:
1. ניצול מיטבי של תשתיות: וירטואליזציה מאפשרת להשיג ניצול אופטימאלי של משאבי המערכת כגון CPU, זיכרון, אחסון וכו' ע"י שיתוף של משאבים ושינוי התפיסה של "שרת לכל אפליקציה".
2. חסכון בעלויות התשתית: באמצעות וירטואליזציה ניתן להפחית את כמות השרתים בארגון ובכך להשיג חסכון גם ברכישת שרתים וגם בעלויות הנלוות כגון: חשמל, מיזוג, רשת, ארונות, שטח באולם המחשב.
3. שיפור במתן שרות למשתמשים בארגון: וירטואליזציה מציעה דרך חדשה לניהול תשתיות המחשוב בארגון בכך שהיא מאפשרת למנהלי מערכות מתן תגובות מהירות יותר למשתמשים ובמקביל להשקיע פחות זמן בפעולת חוזרות כגון: הפצה של תוכנות, קונפיגורציה, ניתור ותחזוקה.
4. שרידות גבוהה יותר: ביטול הצורך בעצירת עבודה לצורך ביצוע עבודות תחזוקת חומרה והתאוששות מהירה מהפסקות עבודה מתוכננות או עקב תקלה. השימוש ב-וירטואליזציה נותן יתרון עצום בכך שהיא מאפשרת להעביר סביבה וירטואלית שלמה לחומרה אחרת בלי הצורך להתקין הכול מחדש.
5. יתרון בסביבת פיתוח: בסביבות פיתוח מאפשרת מערכת ה-וירטואליזציה למפתחים לבדוק את המוצר על מערכות הפעלה רבות ושונות בלי להזדקק לסוללת מחשבים שעל כל אחד מהם מותקנת מערכת הפעלה ספציפית.
לקוחות שעברו לוירטואליזציה דיווחו על שיפור משמעותי:
שיפור ניצול משאבי שרתים ל- 60%-80% במקום 5%-15% בשרתים רגילים העובדים ללא וירטואליזציה.
· חיסכון של עלויות של יותר מ-3000$ לשנה לכל משימה.
· הפחתה בזמן הטמעה של יישומים חדשים משבועות או ימים לדקות בלבד.
· 85% שיפור בזמן התאוששות מנפילות.