מינכן

אודות מינכן

המטרה המרכזית באתר היא לתת הסבר וחוות דעת אישית על העיר בתור אזרח ישראלי אשר גר בעיר במשך שלוש שנים.

מינכן היא בירת בוואריה, מדינה גרמנית אשר מכסה את רוב השטח בדרום המדינה. העיר מונה 1.4 מיליון תושבים והיא העיר השלישית בודלה אחרי ברלין והמבורג. האקלים בעיר נופל בקטגוריה של האלקים האירופאי כאשר ינואר הוא החודש הכי קר בממוצע של מעלה אחת בלבד ויולי מחזיר את החום עם טמפרטורה של 24 צלזיוס בממוצע.

העיר מינכן כנראה ידועה הכי טוב בזכות הפסטיבל השנתי המתקיים בה "אוקטוברפסט", פסטיבל בירה אשר מתקיים כל שנה ומושך אליו כמות עצומה של מבקרים ותיירים. הפסטיבל הוא המושא העיקרי שהאתר שלי מתרכז בו אך לא רק, כתושב מינכן לשעבר שהיה בפסטיבל כבר שלושה פעמים והפעם הרביעית תהיה בתחילת אוקטובר החלטתי להכין את האתר ולספר קצת על העיר אם זה בפן היסטורי, תיירותי וכמובן כחלק מהחוויה האישית שאני עברתי בה.

כמו שישראל נחשבת "סטארט-אפ ניישן" בעלת המון אזורי הייטק, כך גם במינכן אשר נחשבת לאזור הייטק נורא רחב עם שלל חברות אשר בחרו להתמקם דווקא במינכן. כמובן חברת BMW בעלת השם הגדול בתעשיית המכוניות הנמצאת במינכן, אנחנו נכנס קצת יותר בהרחבה למוזיאון אשר מחובר למשרדי החברה, למרות שהוא קטן הוא עדיין איכותי במיוחד.

מינכן נחשבת לעיר מאוד פעילה תרבותית מפסטיבלים של קולנוע לגלריות, מוזאונים מדהימים, חיי לילה מדהימים, אופרות, הצגות, הופעות ואיך לא כמובן גם בירה! במינכן נמצאות כמה ממבשלות הבירה הטובות בעולם אשר מפוזרות בכל העיר וממליץ לכל מי שמבקר בעיר לבקר בלפחות אחת. חשוב לציין שתושבי מינכן לא מסתכלים על בירה על משקה אלכהולי אלא כעל משקה בריאותי שכולם יכולים להנות ממנו.

לבסוף נכנס קצת לפן הכלכלי וחשוב לי לציין כי מינכן היא העיר העשירה והיקרה ביותר בגרמניה ועלות חדר פשוט במלון בתקופה של אוקטוברפסט, לא בהכרח במרכז העיר יעלה מעל 1500 ש"ח ללילה. אך עם זאת העיר מינכן עדיין נחשבת לאחת הערים האמידות, בטוחות ובעלת איכות חיים גבוהה מאוד.

עוצב ע"י יגאל צסיס, שנקר 2016