מיומנות

Norway

חישוק ההולה הינו צעצוע דמוי-חישוק אשר נועד לסיבוב מסביב למותניים. מטרת התנועה היא להחזיק את החישוק מעל פני הקרקע למשך מספר סיבובים גדול ככל שניתן. בשל עובדה זו קיים צורך עז בפיתוחי מיומנויות שליטה גופנית ומחשבתית, קאורדינציה, פיתוח כיריאוגרפיה אישית, תנועה, כושר גופני ושמירה על דרך חיים אטרקטיבית ובריאה.

רוח ונשמה

Norway

כולנו במסע החיים מרגישים את הצורך הזה פתאום לפורקן אישי, בזכות תנועת סיבוב החישוק על גופנו אנו מפתחים צורות ריקוד ייחודיות המעניקות לנו רגעים קטנים של ביטוי ופורקן. לחץ גורם להקשחת הגוף והריקוד מעניק לו את הגמישות בחזרה, בזכות ההולה הופ ניתן להעניק לגופנו שיחרור לחצים תוך ביטוי תנועתי מושלם, בין אם זה בפארק הומה אדם ויצירת הצגה ייחודית מהממת או לבד באינטימיות.

כושר

Norway

תנועות החישוק משלבות בתוכן פעילות שרירים אדירה. על מנת לאפשר לחישוק להמשיך ולהסתובב על גופנו בצורה חלקה יש צורך בשמירת תנועה קיצבית אחידה, לא משנה על איזה איזור בגוף אנו מחשקים, בפרק זמן זה מתבצע אימון שרירים נקודתי לאיזור. גיוון תנועות החישוק בחלקים שונים יוצרים אימון כוח משמעותי יותר ובזכות תנועת החישוק המהירה והאחידה האימון מהווה פעילות אירובית מצוינת.

יופי ואומנות

Norway

ההולה הופ משלב בתוכו מגוון של סגנונות ריקוד עם חישוק היוצרים כיריאוגרפיה ייחודית ואומנותית ביותר. בנוסף ניתן לראות שימוש בחישוק גם בתחום ההתעמלות האומנותית (ענף אולימפי נחשב ומפואר בוא גם נבחרת ישראל מהווה עמוד תווך משמעותי בהתקדמות הענף בעולם) רק שצורת השליטה בחישוק בענף זה נבדלת מההופ דאנס ויוצרת מופע אומנותי נוסף הנעזר בחישוקים.

רקע אולימפי

Norway

התעמלות אומנותית משלבת בתוכה תנועות בלט אקרובטיקה ומחול בעזרת מכשירי יד כאשר חישוק מהווה אחד מתוך חמש אפשרויות להופעה. הריקוד האומנותי כולל בתוכו אלמנטים רבים לניקוד ובאשר שימוש בחישוק יש לבצע: זריקות ותפיסות, גלגול על הגוף, גלגול על הרצפה (בומרנג) הקפצות על הגוף ועוד. גודל החישוק מותאם לגובה המתעמלת. לרוב עוטפים את החישוק בעטיפות צבעוניות ומקושטות.