אז מי עומד מאחורי האתר הזה...

שמי יוגב חזקיה בן 26 מבאר יעקב, סטודנט להנדסת תוכנה, עולה לשנה שלישית במכללת שנקר.

מאז ומתמיד אני זוכר את משפחתי כמשפחה של נהגים זהירים, אך לצערי זה לא היטיב עם משפחתי שעברה את הגרוע מכל.
בתאריך 20/02/2016 התהפך עולמי, הוריי היו מעורבים בתאונת דרכים קטלנית.

הוריי טיילו עם חבריהם במהלך סוף שבוע בצפון כאשר בדרכם חזרה, גורלה של אמי נחרץ עקב חוסר ערנות של נהג חולף. הרכב הנגדי סטה ממסלולו, חצה קו הפרדה רציף וכפול, והתנגש חזיתית ברכב הוריי. רכבם התהפך ונמעך כליל, אבי שבר את כל צלעותיו וריסק את אגנו. הוא הוגדר כפצוע באורך קשה אמנם נשאר בהכרה גם לאחר התאונה. אימי נפצעה באורך אנוש ונפטרה מפצעיה עוד בזירה.

אבי זוכר את כל מהלך התאונה מרגע הפגיעה. כשניסיתי לדובב אותו עוד בחדר ההלם במיון, הוא סיפר לי איך ראה את הרכב שסטה ממול, שמע את רעש המתכות הנמעכות ואת אימי לאחר ההתהפכות שביקשה ממנו לשחררה מחגורת הבטיחות.

אבי בכוחותיו האחרונים ובעת שסובל משברים ופציעות רבות בגופו, הצליח להסתובב בתוך הרכב ולשחרר את אימי מחגורת הבטיחות. הוא המשיך ודפק על החלון כדי לסמן למחלצים שעצרו שיש לכודים ברכב וכשהצליחו לפתוח את דלתו, המחלצים גררו אותו ואת אמי מחוץ לרכב. איני יודע עדיין באיזה שלב אימי נפטרה מאחר והתיק עם כל המסמכים מהזירה עדיין בחקירה, אך לפי זכרונו של אבי, פינו אותה לאמבולנס הראשון שהגיע מכיוון שהייתה במצב אנוש. תוך כדי שהעניקו לאבי טיפול ראשוני בשטח, הוא הבחין שכמה רגעים לאחר שאמי הוכנסה לאמבולנס הוצאה האלונקה שלה והעבירו אותה לניידת טיפול נמרץ.

הוריי ישבו במושב האחורי בזמן התאונה וכריות האוויר נפתחו רק בחלק הקדמי. אין לי ספק שאם כריות האוויר היו נפתחות גם מאחור גורלה של אימי היה שונה, זוג חבריהם שישבו מלפנים גם כן נפצעו באורך קשה אך חייהם ניצלו בזכות כריות האוויר.

לאחר המכה הקשה שמשפחתי ספגה החלטתי לנסות לעשות כל שביכולתי על מנת להעלות את המודעות לנהיגה נכונה ובטוחה בכדי לנסות למגר ולהעלות לידיעה את הסכנות בדרכים, לכן בפרוייקט הגמר של הקורס בחרתי לנצל את במה זו בתקווה להגיע לתודעה של כמה שיותר נהגים.

מקווה שהקוראים יתייחסו בכובד ראש לכתוב.

לעולם אל תגיד לי זה לא יקרה.

Copyright © 2016 Yogev Heskia. All rights reserved

הרוגים מתחילת השנה 236
הרוגים בשנה שעברה 236
עדכון אחרון 25/08/2016