ברוכים הבאים

באתר זה תוכלו למצוא המון חידות מסוגים שונים והמון מבחנים הקשורים ב-IQ שלכם.

מהו IQ?

זה Intelligence Quotient כלומר מנת-משכל.
מנת משכל (באנגלית Intelligence Quotient, ובקיצור IQ) - תוצאה מספרית המושגת בסדרת מבחנים קבועים, שפותחו במטרה למדוד את מידת התבונה (יכולת שכלית, אינטֶליגנציה) של הנבדק, בהתאם לקבוצת הגיל ביחס לשאר האוכלוסייה. במבחנים אלה מוצגות שאלות לוגיות, מרחביות, מתמטיות ומילוליות.

IQ
CREDIT: flaticon.com
נא לא לגעת!

מהי חידה?

חידה היא בעיה המוצגת לשם שעשוע וכאתגר חשיבה.
למילה חידה ישנם מספר פירושים, זוהי בעצם שאלה לא פתורה או במילים אחרות שבהם אני מרבה להשתמש סוג של "תעלומה" שאותה אנו מסוגלים לפתור. פירוש נוסף הוא שזוהי בעצם בדיחה במבנה של שאלה ותשובה, או למעשה סוג של שאלת אתגר למטרה של שעשוע ו\או חשיבה (החידה בד"כ באה לבחון את ידע\יצירתיות של המשיב). לעתים החידה היא בתבנית קבועה (למשל תשבץ) אך פעמים רבות החידה היא בלתי שגרתית, וזה ייחודה ההופך אותה מבעיה לחידה. לחידה בלתי שגרתית נדרש פתרון בלתי שגרתי, אם כי לא תמיד הגבול בין חידה לבעיה חד וברור. חידה נראית לעתים בלתי שגרתית רק עקב ניסוחה המיוחד או משום שהיא מתבססת על ידע שחסר לנשאל. החידה "בקבוק בלי פקק עולה 20 אגורות יותר מהפקק, ושניהם יחד (הבקבוק והפקק) עולים 21 אגורות - מה מחיר הבקבוק?", היא בפירוש חידה כאשר היא מוצגת לילד, אך מי שלמד אלגברה יזהה בה מיד בעיה פשוטה בנעלם אחד או בשני נעלמים. לעתים מתאפיינת החידה בפתרון שמנוגד לאינטואיציה של הפותר.

PUZZLE
CREDIT: flaticon.com
נא לא לגעת!

Bibliography: Wikipedia

All rights reserved to: Roni Polisanov AND wikipedia.org, flaticon.com, w3counter.com, wikimedia.org, facebook.com/hagrailot