אודות

במסגרת יום ההולדת ה-79 לסבתי אלדמע, החלטתי להכין לה כמתנת יום הולדת חבילת קלפים של המשפחה, שתחליף את חבילות הקלפים הקודמות שליוו אותנו בטיולים ובמפגשים המשפחתיים. לחבילת הקלפים הזו קראתי "משפחת המלוכה" – ומשם גם שם האתר.

קצת עליי

שמי שקד זריהן, בת 23 ממתן, סטודנטית להנדסת תוכנה בשנקר. למדתי בחטיבה ותיכון "הכפר הירוק" יחד עם בני דודיי ואחיי. לאחר הלימודים התגייסתי לצבא ושם הייתי עורכת וידיאו. אהבתי לעיצוב ומחשבים הובילה אותי לשנקר ללימודי הנדסת תוכנה במטרה להצליח לשלב גם קורסים בעיצוב. הקשר החזק שלי עם משפחתי הוביל אותי לבניית אתר זה, בו אנסה להעביר את החוויה המשפחתית שלי דרך הטיולים, האומנות וחוויות נוספות שצברנו יחד לאורך השנים.

קצת על המשפחה

אנחנו משפחת טמיר, גרים במתן כבר 20 שנה. הגענו לכאן כשהיישוב היה בתחילתו וכאן המשפחה גדלה והתפתחה, חלקנו נולד פה. אנחנו שבט גדול ומאוחד.

בראש המשפחה עומדת סבתא אלדמע, בת 79, נולדה בחולון בשנת 38 למשפחה קטנה של חלוצים שהגיעו בעלייה הרביעית. סבתי היא הבת הצעירה מתוך שתיים. המשפחה הקטנה הזו היא מאוד שורשית וציונית. בכיתה ו סבתא עברה לתנועה המאוחדת עם כל כיתתה ומכאן הגרעין "מגל וחרב" עלה ליטבתה שקראו לה אז "עין רדיאן". במשך הזמן סבתי עזבה את הקיבוץ חזרה לחולון כדי ללמוד ספרות ופילוסופיה, ייעוץ וכרמינולוגיה קלינית. סבתי עבדה כיועצת והתנדבה בבתי חולים לחולי נפש וכשהגיעה למועד הפנסיה התרכזה רק במשפחה ובכיף של להיות חופשית.

סבתי הייתה נשואה לדני טברסקי אשר נהרג בפיגוע בדיזינגוף סנטר. לסבתי ודני שלוש בנות, דודותיי. נטע דודתי, נועה אמי ודנה דודתי השנייה. כולן לאט התקבצו במתן. סבתי עברה ראשונה עם נטע ודנה. לאחר כמה שנים משפחתי הצטרפה. במשפחתי הילדים נולדו לפי שכבות גיל – אני ובני דודיי נוי ורוי, אחי ובן דודי עירא, בת דודתי זוהר ואחותי רוני, בני דודיי אסא עילי ונבו ולבסוף אחי יואב.

היחסים בין בני הדודים, הדודים וסבתי תמיד היו טובים מאוד. בגלל הקרבה הפיזית נהגנו לבלות יחד אצל סבתי הרבה, בין אם באירועים משפחתיים ובין אם סתם בשביל הכיף. תמיד היינו מאוחדים ותמיד הייתה הרגשה כי יש גב לכל צרה שתבוא. כמעט מדיי יום היינו מתאספים בשעה 4 אצל סבתי לפגישת "הפרלמנט" בה היינו דנים על מה שעבר עלינו באותו היום והיינו נעזרים אחד בשני בתחומים השונים.

לצד המפגשים אצל סבתי, נהגנו לצאת לטיולים רבים בארץ ובעולם. אין מקום בארץ שלא היינו בו בשלב כלשהו, מהצפון ועד לדרום. לאחרונה התחלנו לטייל גם בחו"ל כמשפחה. לפעמים בהרכב חלקי, וכשמתאפשר בהרכב מלא.