הקדמה

אתר זה מוקדש לסקירה והצגת יצירתו של חמי היקר, אלי בנימין, הכוללת בעיקר רכישה של שעונים אנלוגים-מכניים ישנים ומקולקלים, תיקונם והפיכתם לשעונים מתפקדים, בעלי מנגנון משוחזר וגוף חדש בעל עיצוב ייחודי ומקורי.

על פי אלי, השעונים אותם הוא מייצר מחדש מהווים שילוב מופלא בין רגש היצירה הטמון בו, חיבור מחדש לסקרנותו ואהבת ילדותו לשעונים מכניים, ומציאת הנאה באתגר הטכני הטמון במתן חיים חדשים לשעונים המהווים יצירות מופת, אשר אחרת, היו ככל הנראה נזרקים.

הסדנה הנמצאת בביתו מכילה את כל הכלים, מכונות וחומרים הדרושים לתהליך יצירת השעון. חלק נכבד מהחומרים השיג אלי בעקבות טיולים שביצע בעולם, סיורים בשווקים והזמנת חלקים מיוחדים מחו"ל. מרבית המכונות המסייעות לתהליך בניית השעונים (כמו מכונה לחיתוך מתכת, כרסומת וכו') נבנו גם הן על ידי אלי וזאת במסגרת הניסיון הרב שצבר במהלך השנים ומתוך אהבתו הרבה לתחביב זה.

נכון להיום יצירותיו של אלי אינן מוצעות למכירה (על אף הייחוד הרב והיופי הטמון בהן) והן מצויות אך ורק בביתו של אלי, בסדנתו ובבתים של מי מקרובי משפחתו אשר היו ברי מזל לקבלן במתנה.

באתר זה ניתן למצוא מידע רב בדבר הקשר והחיבור של אלי לשעונים המכניים, הנסיבות אשר הובילו אותו לתוך עולם היצירה, פרטים בדבר תהליך היצירה וכן ניתן לצפות בחלק נבחר מיצירותיו המוגמרות.