אמסטרדם

אמסטרדם הינה בירת הולנד ויעד תיירותי גדול בעולם. העיר מאוד ציורית ויפה, הרחובות יפים, התעלות הנמצאות בכל מקום, השקט והניקיון – עיר מאוד מומלצת לטיול אפילו מספר פעמים כי תמיד ניתן לראות עוד.
האנשים בעיר גם מאוד נחמדים ושמחים לעזור, אין תחושת פחד להסתובב כיהודי בעיר זרה.

זוהי היא עיר מאוד נוחה שניתן להשתנע בה באמצעים רבים. ניתן לטייל בעיר אפילו ברגל כאשר מזג האוויר נוח כי רוב היעדים המרכזיים נמצאים באותו האזור. הליכה מאוד מומלצת כי ניתן לראות הרבה ויש הרבה לראות.
אם נמאס מהליכה, ניתן לעלות על הרכבת החשמלית המכונה "טראם", הטראם עוברת בכל העיר ומגיעה בתדירות גבוהה.
בנוסף יש אופציה לאוטובוסים, מוניות או אופניים.

האטרקציות המרכזיות באמסטרדם הן כיכר דאם, החלונות האדומים, מוזיאון הייניקן, בית אנה פרנק, שוק הפרחים ועוד.

בעיר מגוון גדול של מסעדות המתאימות לכולם. יש מסעדות כשרות, מסעדות טבעוניות, הרבה ג'אנק פוד והרבה מסעדות איכותיות על רמה.

בנוסף, לעיר מגיעים מכל רחבי העולם בשביל ליהנות מהקופישופס והסמים הקלים הנמכרים בהם. החל משנת 1970 מותירה ממשלת אמסטרדם שימוש אישי בסמים קלים (בעיקר חשיש ומריחואנה), ומאפשרת את מכירתם החוקית של אלה בחנויות מיוחדות הנקראות קופישופס-Coffeeshops ופזורות להם בכל רחבי העיר.

אמסטרדם אינה מרכז קניות עולמי, אין כאן מעצבי דעת קהל בתחום האופנה או העיצוב, אבל למי שמגיע, יש כאן עדיין מספר מרכזי קניות ובתי כלבו ראויים לשמם. מי שרוצה לעשות סיבוב קניות בעיר ויהיה מוכן להשאיר אי אלו אירו , ימצא בה מחירים סבירים וסחורות טובות בתחום הביגוד, ההנעלה ועוד.